Profily

Manažer teamu

Hanka Holubová

OLYMPUS BMX TEAM vzniká za významného přispění společnosti Olympus v roce 2003 jako pěti členný team. Postupně jsme přivedli členskou základnu až do letošní podoby, kdy za náš team bude jezdit 10 jezdců. Našim cílem pro letošní sezonu je co nejlépe obstát v domácí scéně a pak hlavně při Mistrosvství České republiky klubů a teamu obhájit medailové umístění. Celému teamu přeji hodně štěstí a sportovních úspěchů.

Trenér

Jiří Holub

Olympus BMX Team se od svého prvopočátku snaží především o podporu mladých a talentovaných jezdců, kteří zapadají do naší koncepce a tou je radost ze sportu, který si vybrali a kterému podřizují veškerý svůj volný čas. Tím sportem je BIKROS. Samozřejmě nemůže chybět nadšení a podpora rodičů, kteří jsou ochotni pro rozvoj svých ratolestí podřídit časový plán rodiny v souladu s tréninkovým plánem a kalendářem závodů.

Do nové sezóny vstupujeme, již tradičně, účastí na tréninkovém campu v USA. Pro letošek je zvolena osvědčená destinace, Phoenix v Arizoně,  kde bude svou fyzickou, technickou i taktickou přípravu zdokonalovat partička okolo Michal Prokopa. Letos v poněkud mladší sestavě, než jsme byli zvyklí z let minulých. Filip Urban, Theodor Švarc a nová akvizice Olympusu Dušan Hůlka pod mým vedením a Frkyho letitými zkušenostmi společně zapracují na co nejlepším vstupu do ročníku 2013, který vyvrcholí Mistrovstvím světa na Novém Zélandu, kde výše zmínění nebudou, doufejme, chybět. V USA společně pobudeme tři týdny. Po návratu do ČR  čeká na nás všechny odpočinek v podobě 10ti dnů a následný odjezd, již v kompletním složení, do Saint Maxime na Azurovém pobřeží. Tato oblast je velmi oblíbená pro jarní camp bikrosových teamů a my nejsme výjimkou a do jižní Francie se vydáváme již po několikáté.

Očekávání od roku 2013 jsou hlavně od mladých jezdců a to jak na domácí, tak mezinárodní scéně. Nejtěžší pozici budou mít Kuba Hájek a Dušan Hůlka, kteří obhajují finálové umístění z loňského roku na MS. I Míša Hájková by se měla o místa v první osmičce světa  poprat s velkou nadějí na úspěch, tudíž od Nového Zélandu si slibuji hodně.

ME je nevyzpytatelná záležitost, jelikož v posledních letech došlo k obrovskému výkonnostnímu srovnání spousty jezdců na podobnou úroveň, což znamená, že v každé kategorii bojuje o finále i ke 30ti jezdcům, kteří na to mají. V Belgii se tedy máme na co těšit a našim mlaďochům budeme držet palce.

V domácím šampionátu je situace jasná. Každý z našich bojuje o titul. Myslíme na místa jen nejvyšší.

Jediný náš junior, Filip, je pro letošek zařazen do reprezentace ČR a společnými silami se budeme snažit, aby se v ní udržel až do MS. V seriálu ME pomýšlíme na umístění v první 20. Na MS je všechno možné…

U elitních jezdců Marka, Štěpána a Michala jsme zvyklí na výkony v úrovni evropských Top jezdců a v tomto duchu se doufejme bude odvíjet i letošek. Snad jen u mladší dvojice čekejme větší psychickou pohodu a tudíž i vyrovnanější výkony a výsledky.

Olympus team jako celek získal v loňském roce domácí titul v MČR klubů a teamů. Již jednou v historii se nám podařilo tento velký úspěch zopakovat. Tím, že letos slavíme 10 let naší existence, popřejme si, aby se nám obhájit podařilo právě tento rok.

Designed for European Soccer Videos in Collaboration with Soccer Blogger